JACKIE CHAN'den HOŞGÖRÜ FESTİVALİ'ne Destek ( 14.12.2004 )
Devamı »
Türkiye’nin ayıcığına yeni alternatifler hazırlanıyor ( 05.12.2004 )
United Buddy Bears Dünya Turu kapsamındaki İstanbul ayağından sonra .. Devamı »
 
Hoşgörü Festivali başladı ( 04.12.2004 )
Höşgörü Festivali, Tepebaşı Pera Meydanı’ndaki sergi alanında yapılan açılışla İstanbul’a merhaba dedi ... Devamı »
 
 
 

“Birbirimizi daha iyi tanımalıyız. Ancak bu şekilde birbirimizi anlayabilir ve birlikte yaşayabiliriz.”

Bu söylemden yola çıkan United Buddy Bears projesi, Almanya'nın başkenti Berlin 'in simgesi olan ayı motifinden ilham alınarak ilk kez 2000 yılında başlamıştır. Fikir, 2 metre boyundaki dost ayıcıkların bir çember olarak sergilenmesine dayanmaktadır. Almanya, Avusturya ve Hong Kong gibi önemli yerlerde düzenlenen sergi, dünya turnesi kapsamında dördüncü ayak olarak İstanbul'a getirilmiştir.

Eva ve Klaus Herlitz çifti tarafından düzenlenmeye başlanan United Buddy Bears , sergilendiği Berlin kentinde 3 milyon ziyaretçi toplayarak dikkat çekti. Daha sonraki aylarda Avusturya 'da ve Jackie Chan 'in yoğun sevgisi sayesinde Hong Kong 'da sergilendi.

http://www.extenzereviewinformation.com/free-sample-pack-scam/

İstanbul'daki organizasyon BROS Tourism , Cem Tunçel tarafından gerçekleştirilmektedir. İstanbul ayağının sonra ermesinin ardından United Buddy Bears sergisi Tokyo , Seul ve Sydney gibi metropollerde de sergilenecektir. 2006 yılından itibaren Amman, Cape Town, Addis Abbeba , Şangay, Atina, Miami, Boston, Buenos Aires ve Los Angeles 'ın organizasyona ev sahipliği yapması beklenmektedir. İstanbul Tepebaşı Pera Meydanı 'nda dünyanın 122 ülkesinden gelen 122 ayıcığın sergilendiği alan, “Anlayış ve Hoşgörü” mesajı vermektedir. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen ayıcıklar, eşit boyutları, alfabetik sıralanmalarıyla dünyanın bir çok ülkesinden gelen sanatçı ve konukların kültürlerini eşit bir şekilde tanıtmaktadır.

Katılan her sanatçı, kendi ülkesi adına bir ayıcık boyamıştır. Şu anda çemberde bulunan Türkiye Ayıcığı, sanatçımız Mustafa Üçbilek tarafından boyanmıştır. Serginin düzenlendiği her ülkede, sergideki bazı ayıcıklar açık arttırmayla satılmakta ve gelirin tamamı çocuklar yararına kullanılmaktadır - weblink

5 Ocak 2005 tarihine kadar Tepebaşı Pera Meydanı 'nda hoşgörü çemberi oluşturmaya devam edecek olan dost ayıcıkların eşsiz birlikteliğini görmek için sizleri de bu anlamlı organizasyona katılmaya davet ediyoruz

ESKİ FESTİVALLERDEN BAZI RESİMLER
Jackie Chan Hong Kong'daki Festivalde
United Buddy Bears'ın Berlin'deki Festivalinden Görüntü
United Buddy Bears Kitzbuehel'de